FAQ |  Szukaj |  Użytkownicy | Rejestracja |  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Regulamin forum
Autor Wiadomość
Maciek 
Administrator

Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 1153
Skąd: Cieszyn
  Wysłany: 10 Styczeń 2010, 21:38   Regulamin forum

Regulamin forum portalu Koleje Śląska Cieszyńskiego (http://kolejcieszyn.pl/forum)

I. Zasady ogólne

1. Forum jest miejscem spotkań ludzi pragnących pogłębić swoją wiedzę o kolei na terenie Śląska Cieszyńskiego, ale także poza nim, historii kolei, a także jej funkcjonowaniu w czasach współczesnych.
2. Językiem stosowanym na forum jest język polski, z wszelkimi zasadami jego ortografii. Dopuszcza się zamieszczanie krótkich wypowiedzi w języku obcym, jednak pod warunkiem, że autor przetłumaczy je, bądź streści w języku polskim w sposób zrozumiały dla innych użytkowników. Z zasady tej zwolnieni są użytkownicy posługujący się innym językiem niż polski, jednak powinni oni dołożyć starań, aby wypowiedź ich była zrozumiała, bądź prosić o przetłumaczenie jej przez innego użytkownika.

II. Zakazy na forum

1. Na forum jest zabronione:
- używanie słów powszechnie uważanych za obelżywe,
- obrażanie innych użytkowników forum i publiczne pomawianie kogokolwiek o czyny karalne,
- uprawianie trollingu (działań mających na celu wzniecenie kłótni internetowej),
- umieszczanie na forum zdjęć lub linków reklamujących przedsięwzięcia komercyjne, a także linków do materiałów o tematyce rasistowskiej, pornograficznej lub innych w jakikolwiek sposób nawołujących do przestępstwa lub zawierających instruktaż umożliwiający popełnienie przestępstwa, obrażających uczucia religijne,
- załatwianie spraw prywatnych - służą do tego Prywatne Wiadomości,
- pisanie nie na temat - rozwój tematu to wypadkowa pierwotnej jego koncepcji w założeniu autora i kolejnych, kształtujących temat, wypowiedzi dyskutantów, w przypadku chęci rozwinięcia dyskusji w stronę inną niż zakłada to wypowiedź autora wątku należy założyć nowy, odpowiednio go zatytułować i zainicjować swoim pierwszym postem.
- dublowanie kont - jeden użytkownik może posiadać jedno konto, oczywiście drugie można założyć w przypadku zagubienia hasła do pierwszego, jednak w tym przypadku pomocny może okazać się administrator forum. Zakaz dotyczy szczególnie przypadków, gdy jeden użytkownik z dwóch kont, sam z sobą, prowadzi dyskusje, popiera własne tezy lub prowadzi do kłótni,
- ponowne zakładanie konta po zbanowaniu i podszywanie się pod kogoś innego,
- udzielanie odpowiedzi w dyskusji na post poprzednika jednym słowem lub emotikonem, a więc prowadzenie dyskusji na zasadzie "ping-ponga" tj., jednozdaniowych lub jednowyrazowych wstawek. Pamiętaj - nie masz nic do napisania to nie pisz nic, jeśli kogoś popierasz to uzasadnij swoje zdanie - na forum należy prowadzić dyskusje na argumenty, które należy jasno przedstawić.

III. Prawa i obowiązki użytkownika

1. Poszczególne posty wyrażają poglądy i opinie ich autorów którzy za nie w pełni odpowiadają. Dla większej przejrzystości wypowiedzi wszelkie cytaty winny być używane w odpowiednim kodzie: „Quote”. Wypowiedź nie może się jednak ograniczać do podania cytatu. Każdy zamieszczony cytat powinien być skomentowany. W przypadku odnoszenia się do całej ostatniej wypowiedzi w temacie nie należy jej powielać cytowaniem.
2. Zobowiązuje się wszystkich dyskutantów do poszanowania poglądów innych oraz rzeczowości w dyskusji i sporach. Głównym celem dyskusji jest poszukiwanie prawdy, a nie udowadnianie własnych racji. Argumenty stosowane w dyskusji powinny opierać się na faktach i sprawdzonych źródłach, a dowodzenie tezy powinno być logicznie spójne. Należy trzymać się rozpoczętego wątku, bez zbędnych dygresji. Poglądy, jeśli stanowią oskarżenia, powinny zawierać argumenty, a nie jedynie niepodlegające dyskusji stanowiska.
3. Przed założeniem nowego tematu użytkownik powinien sprawdzić, czy nie istnieje temat podobny.
4. Konto każdego użytkownika, który nie zalogował się ani razu w przeciągu pierwszych 30 dni od daty założenia konta będzie usuwane.
5. Konto każdego użytkownika, który nie zalogował się od ponad roku i nie napisał żadnego posta będzie usuwane.

IV. Moderacja forum

1. Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich niezgodnych z regulaminem postów jak najszybciej, jednak nie jest możliwe natychmiastowe przeczytanie każdej wiadomości.
2. Zadaniem moderatora jest czuwanie nad porządkiem na forum. Nie jest natomiast jego obowiązkiem animowanie dyskusji. Moderator nie jest zobowiązany do zabierania głosu w danym wątku, szukania argumentów do dyskusji czy podsumowań tematu.
3. Moderator nie jest arbitrem, a jego rola nie polega na rozstrzyganiu kwestii spornych i przyznawaniu racji stronom.
4. W trakcie dyskusji moderator może wydzielić z tematu wątki poboczne, gdy uzna, że temat stanie się czytelniejszy lub na prośbę autora tematu.
5. Interwencje moderatora mogą przybierać następujące formy:
- upomnienie poprzez wysłanie PW lub e-mail’a;
- publiczne zwrócenie uwagi użytkownikowi w danym temacie;
- poproszenie użytkownika o wyjaśnienie stanowiska lub w skrajnych przypadkach przeproszenie przez użytkownika innych forumowiczów;
- zablokowanie tematu;
- przyznania ostrzeżenia;
- wycięcie lub zmiana części postu użytkownika z wyraźnym zaznaczeniem, w którym miejscu nastąpiła ingerencja;
- usunięcie pojedynczego postu;
- usuwanie wszystkich postów danego użytkownika z całego forum do czasu wywiązania się przez niego z narzuconych mu obowiązków;
- usunięcie całego tematu;
- w skrajnych przypadkach usunięcie konta użytkownika lub zablokowanie mu dostępu do forum, o czym użytkownik może (ale nie musi) zostać poinformowany przez PW lub e-mailem (decyzja zastrzeżona dla administratora).
6. Administrator i moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności (poza wiadomościami pisanymi przez nich) za treść postów na forum.
7. Moderator nie ma obowiązku informowania o powodach usunięcia postu.
8. Kolor czerwony w postach zarezerwowany jest dla adminów i moderatorów, użytkownicy nie powinni go używać.

V. Uwagi końcowe

1. Niniejszy regulamin jest podstawą działania moderatorów, jednak nie jest możliwe, aby ująć w nim wszystkie możliwe sytuacje, dlatego prosimy nie pisać zażaleń dotyczących interwencji moderatora w jakimś miejscu, jeśli jedynym uzasadnieniem byłoby stwierdzenie, że "tego nie ma w regulaminie".
2. Drastyczne lub uporczywe naruszanie zasad niniejszego regulaminu może prowadzić do usunięcia z forum.
3. Niniejszy regulamin ma obowiązek przestrzegać każdy użytkownik zarejestrowany na forum, nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania.
4. Nie jest wykluczone dokonanie późniejszych zmian w regulaminie, fakt taki zostanie ogłoszony na forum.
5. Regulamin obowiązuje od 11 stycznia 2010 roku - dnia uruchomienia forum.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme created by kemustek from Forum PC